نوروفیدبک و بیوفیدبک روشهای نوین و غیرتهاجمی درمانی هستند که امروزه توسط متخصصان زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بین نوروفیدبک و بیوفیدبک تفاوت وجود دارد؛ نوروفیدبک یکی از انواع خاص بیوفیدبک است و به عنوان بیوفیدبک  EEG نیز شناخته می‌شود. بیوفیدبک انواع مختلفی دارد و برای تقویت ارتباط بین ذهن، بدن و بازخوردهای غیرارادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که انواع بیوفیدبک عملکرد تمام بدن را می‌توانند تغییر دهند و نوروفیدبک مستقیما بر روی عملکرد مغز تاثیر می‌گذارد.

آشنایی با تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک

درمان با بیوفیدبک یکی از برترین روش‌های درمانی است که در درمان انواع اختلالات ذهنی، استرس و اضطراب بدون دارو و اختلالات نورولوژیک نقش دارد. بهترین روش‌های درمان شامل روش‌هایی می‌شوند که خود بیمار و مراجعه کننده در روند درمانی نقش دارد و عامل درمان است؛ که بیوفیدبک یکی از این روش‌ها محسوب می‌شود. بیوفیدبک با ایجاد ارتباط بین ذهن و بدن بیمار می‌تواند توانایی کنترل جریان خون در اندام‌ها، فشار خون، ضربان قلب، تنش عضلانی، درد و حتی فعالیت غدد عرق را کنترل کند.

بیوفیدبک در درمان انواع بیماری‌ها شامل اختلال اضطراب فراگیر، افسردگی، PTSD، بی‌خوابی، اسپاسم یا تنش عضلانی، سندرم روده تحریک‌پذیر(IBS)، اعتیاد و … نقش دارد. روش کار بیوفیدبک به گونه‌ای است که هیچ گونه محرک خارجی شامل دارو بر روی بدن بیمار استفاده نمی‌شود. حسگر یا الکترودهایی بر روی نقاط مختلف بدن قرار می‌گیرد که عملکردهای غیرارادی مانند دمای بدن، ضربان قلب و … را اندازه گیری می‌کنند. این عملکردها به صورت طبیعی قابل کنترل نیستند؛ اما بیوفیدبک کمک می‌کند تا فرد خودتنظیمی را در خود تقویت کرده و منجر به کنترل اعمال می‌شود.

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره حس زندگی به عنوان یک مرکز خوب در تهران و یک مرکز مشاوره خوب در غرب تهران، با بهره مندی از دانش درمانگران خود و دستگاه های پیشرفته نوروفیدبک و بیو فیدبک آماده ارائه خدمات به افادی است که می خواهند از خدمات نورفیدبک و بیو فیدبک استفاده کنند.

اگر شما هم قصد دارید با یک روان درمانگر خوب در تهران، یک مشاور خوب در غرب تهران و سعادت آباد وقت رزرو بفرمایید با شماره مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره حس زندگی 09901813006 و 02126740351 تماس بگیرید یا ما را در اینستاگرام دنبال کنید. @HESEZENDEGI_PSY